WHATSAPP CANLI DESTEK VE RANDEVU

  Tedavilerimiz

  0538 449 50 20
  WHATSAPP CANLI DESTEK
  NeuroUp Anasayfası

  Neurolith® hafif ila orta derecede Alzheimer hastası olanların yaşam kalitesini iyileştirmek için Transcranial Pulse Stimülation (TPS) teknolojisini kullanan invazif olmayan bir tedavidir.”

  NEUROLITH® Avrupa’da CE onaylı tek Alzheimer tedavi yöntemidir.

  Transkraniyal Puls Stimulasyon (TPS), Alzheimer hastaları için Kanada Toronto Üniversitesi ve İsviçre Storz Medikal tarafından geliştirilmiş RADYASYON İÇERMEYEN şok dalga tekniği ile beyne kısa süreli akım sağlayan ETKİLİ ve GÜVENİLİR bir tedavi yöntemidir.

  NEUROLITH® Avrupa’da CE onaylı tek Alzheimer tedavi yöntemidir.

  Transkraniyal Puls Stimulasyon (TPS), Alzheimer hastaları için Kanada Toronto Üniversitesi ve İsviçre Storz Medikal tarafından geliştirilmiş RADYASYON İÇERMEYEN şok dalga tekniği ile beyne kısa süreli akım sağlayan ETKİLİ ve GÜVENİLİR bir tedavi yöntemidir.

  NeuroUp Clinic olarak dünyadaki çok önemli nöroloji tedavi merkezleriyle neredeyse aynı zamanda, hafif ila orta dereceli AD’den muzdarip olan hastalar için yaşam kalitesini iyileştirmek için Transcranial Pulse Stimulation (TPS) teknolojisini kullanan, invazif olmayan bir tedavi olan *Neurolith® * metoduyla hizmet vermekteyiz.

  Dünyada henüz çok az sayıda merkezde bulunan bu tedavi yöntemini en son teknolojiyi yakından takip eden ve siz hastalarımıza ulaştırmayı hedefleyen Kliniğimizde NeuroUp Rehabilitasyon Programının bir parçası olarak Alzheimer hastalarımız için uygulamaktayız. Özellikle hafif ve orta düzeyde Alzheimer hastalarında etkili olan bu tedavi metodu kognitif hafıza rehabilitasyon sürecine dahil edildiğinde tedavi etkinliğini önemli ölçüde artırmaktadır.

  Transkraniyal Puls Stimulasyon nasıl etki gösteriyor?

  • Alzheimer hastalarında beyinde BDNF ve VEGF başta olmak üzere yeni beyin hücresi oluşumunu sağlayan büyüme faktörlerinin salınmasını tetikler.
  • Beyin kan akımını artırır.
  • Yeni beyin damar oluşumunu ve sinir hücresi yenilenmesini sağlar.
  • Sinir hücreleri arasında bağlantı kablolarının yeniden inşa edilmesine olanak sağlar.
  • Beyinde nitrik oksit salınmasını sağlar. Nitrik oksit, vücut tarafından doğal olarak üretilen, kan damarlarının genişlemesini sağlayan, insülin ve insan büyüme hormonu gibi belirli hormonların salınmasını uyaran bir bileşiktir. Son zamanlarda Alzheimer hastalığına tip 3 diyabet olabileceğini savunan çalışmaları destekler şekilde diyabet hastalığını da kontrol etmemizi kolaylaştırır.

  TPS kimlerde uygulanıyor?

  • Hafif ve orta düzeyde Alzheimer hastalarında: depresif yakınmaları düzeltir, konuşma becerisini geliştirir, kelime dağarcığını artırır, kişinin etrafı ile ve yaşadıkları ile farkındalığını artırır. Zihinsel ve iş uğraş terapisinde becerileri geliştirir.
  • Beyinde etkilenmiş ve küçülmeye başlayan bölgeleri MR tekniği ile belirleyerek tamamen kişiye özel etkilenen bölgeyi hedefler. Etkilenen bölgeye 8cm’e kadar yoğun uyarı vererek uyarı etkinliğini maksimuma çıkarır.
  • NEUROLITH® sisteminin herhangi bir yan etkisi olmayıp güvenilir bir tedavi yöntemidir.
  • Klinik şartlarında rahatlıkla yapılabilir, tedavi süresi yaklaşık 45 dakikadır ve 2-5 haftalık aralıklarla toplam 6-10 tedavi seansını içerir.

  NEUROLITH® sistemi, yerleşimi nöronavigasyon sistemi tarafından hassas bir şekilde yönlendirilen el probundan ve gerçek zamanlı stimülasyon aktivasyon yazılımından oluşur. Hasta koltukta rahat bir şekilde oturur, tercihen tok olması istenir. Öncelikle hastanın MR görüntüleri cihazın sistemine yerleştirilir. Saçlı deriye sürülen ultrason jeli sayesinde ultrason dalgaları en derin bölgelere kadar ulaşır. Hasta daha sonra özel bir gözlük takar ve bu sayede başı hareket ettiğinde başın konumu belirlenir. Cihazın ekranı sayesinde kişinin MR incelemesi değerlendirilerek beynin hangi bölgelerine uyarının ulaştığı takip edilebilir.

  Cihazın kamera teknolojisi, el aleti ve izleme gözlüğü arasında yüksek hassasiyette izleme sağlar. Yazılım, TPS yönetiminin gerçek zamanlı görselleştirmesini ve uyarı etkinliğinin belgelenmesini sağlar. En gelişmiş navigasyon teknolojisi ve yazılımı arasındaki sinerji,sorunsuz ve verimli bir etkileşim sağlamaktadır.

  Röportajlar

  Alzheimer TPS Tedavisi

  TPS Tedavisi

  “Hafif ila orta derecede Alzheimer hastası olanların yaşam kalitesini iyileştirmek
  için Transcranial Pulse Stimülation (TPS) teknolojisini kullanan invazif olmayan bir
  tedavidir.”

  NeuroUpclinic olarak dünyadaki çok önemli nöroloji tedavi merkezleriyle neredeyse aynı zamanda, hafif ila orta dereceli AD’den muzdarip olan hastalar için yaşam kalitesini iyileştirmek için Transcranial Pulse Stimulation (TPS) teknolojisini kullanan, invazif olmayan bir tedavi olan *NeuroUp * metoduyla hizmet vermekteyiz.

  İnceleyin